Parketlentės

Parketlentės

Yra skiriami du pagrindiniai medinių grindų tipai -  grindys iš masyvo ir  klijuotos trisluoksnės ar dvisluoksnės medinės grindys. Grindys iš masyvo - tai mums gerai žinomas tradicinis lietuviškas parketas bei grindinės lentos. Klijuotos daugiasluoksnės grindys - tai grindys pagamintos iš kelių tarpusavyje suklijuotų medienos sluoksnių. Pagal sluoksnių skaičių jos skirstomos į trisluoksnes parketlentės ir dvisluoksnes parketlentes.

Dvisluoksnės parketlentės - suklijuotos iš dviejų medienos sluoksnių - viršutinio ir apatinio. Viršutinis - tai 3-4 mm storio (rečiau 6mm) kietmedžio paviršius, kuriuo vaikštoma. Apatinis sluoksnis - bazinis, išlyginamasis, pagamintas iš  faneros, OSB plokštės arba spygliuočių medienos. Jame išdrožti grioveliai ir įlaidai, skirti lentučių sujungimui tarpusavyje. Standartiniai dvisluoksnių parketlenčių dydžiai siekia 7- 18 cm pločio, 50-2200 cm ilgio ir 10- 20 mm storio. Klojimo būdas nesiskiria nuo tradicinio medžio masyvo parketo - galima klijuoti prie lygaus betono arba medinio pagrindo. Pranašumai - puiki šiluminė izoliacija, tinka šildomų grindų sistemai (dėl tinkamo parketlentės storio), galima kloti raštais - eglute, kvadratais ar tiesiog prabėgančiu būdu.Trūkumai - nemažos klijų, medžiagų sąnaudos, nes šį parketą reikia klijuoti prie pagrindo. 

Siūlome standartinius ąžuolo parketlenčių matmenis (storis x plotis):15,5/4 x 180/220 mm, 20/6 x 180/220/240/260 mm, pagrindinis ilgis 2400 mm bei 20% trumpesnių ilgių. 
Galima rinktis parketą be apdailos, jau alyvuotu („Natur"), lakuotu („Select") ar sendintu („Rustic") paviršiumi. 

Trisluoksnės parketlentės - suklijuotos iš trijų medienos sluoksnių - viršutinio, vidurinio ir apatinio. Viršutinis - atspariais lakais dengtas tauriosios medienos sluoksnis. Vidurinį sudaro keli patvarios pušies medienos tašeliai (3-4 cm pločio). Viduriniame sluoksnyje išdrožti sujungimo grioveliai ir įlaidai. Apatinis bazinis spygliuočio lukšto sluoksnis laiko vidurinio sluoksnio tašelius, fiksuoja ir išlygina. Trisluoksnės parketlentės dažniausiai didesnės už kitų tipų parketlentes: ilgis gali siekti 210-240 cm, plotis -14-22 cm, storis - 13-19 mm.Trisluoksnės parketlentės sparčiai populiarėja dėl paprasto ir ekonomiško klojimo būdo nenaudojant klijų - prie grindų ar pagrindo jos neklijuojamos ir neprisukamos, sujungimui tarpusavyje klijų nereikia. Parketlentes tarpusavyje jungia briaunose esanti profilinių užraktų-spragtukų sistema „Click" (angl. spragtukas) - parketlentės viena briauna turi figūrinį griovelį (išdrožą), į kurį įdedamas kitos parketlentės įlaidas. Toks sujungimo būdas ir lengvesnis (apsieinama be įrankių), ir žymiai patvaresnis (vėliau nesusidaro plyšių, parketlentės laiko viena kitą). Vidutiniškai per 1 dieną galima nesunkiai pakloti apie 30 m² trisluoksnių parketlenčių. 

Siūlome "Baltic Wood" (Lenkija) gamintojo trisluoksnes parketlentes. Jų viršutinę dalį sudaro 3.6 mm storio masyvo medienos sluoksnis. Jis padengtas specialiu medienos užpildu ir yra 7 kartus lakuotas UV spinduliams atspariu aukštos kokybės laku, kuris idealiai apsaugo grindų paviršių. Vidurinis sluoksnis - 8.9 mm storio ir sudaromas iš skersai sudėtų baltosios eglės lentelių, nes jos padidina parketlentės elastingumą. Apatinis sluoksnis - 1.5 mm storio. Jis padarytas iš baltosios eglės lukšto tam, kad stabilizuotų ir sutvirtintų visą perketlentės konstrukciją. "Baltic Wood" gamintojo trisluoksnių parketlenčių galai taip pat yra sutvirtinti klijuota faniera, tai padeda lengviau sumontuoti grindis ir jos tvirčiau užsifiksuoja tarpusavyje.
Galite pasirinkti iš įvairios gaminių paletės: ąžuolo „Rustic"„Old Cottage", „Unique", uosio „Cream Classic", beržo „Classic" ir kitų įvairios medienos bei atspalvių derinių trisluoksnių parketlenčių.

Ekonomiškas ir tikrai vertas dėmesio gali būti ir „Magnum" (Čekija) trisluoksnių parketlenčių pasirinkimas. Siūlome „Bishop" ir „Castle" II-os rūšies gaminius, turi nedidelius pažeidimus, tačiau pasižymi geru kokybės ir kainos santykiu. Taip pat galite įsigyti „Pawn" ir „Country" modelius.

Rašyti komentarą

Visi laukeliai yra privalomi

Prisijunkite

Sukurti paskyrą

Prašome įvesti savo el. pašto adresą, kad galėtume sukurti Jums paskyrą.

Jau prisiregistravę?

Pamiršote slaptažodį?