3 4 5

Priešgaisrinės durys - tai sandėliams, garažams, katilinėms, laiptinėms ir kitoms techninės paskirties patalpoms skirtos metalinės, ugniai atsparios durys. Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog visos mūsų siūlomos durys atitinka Statybos techninių reikalavimų reglamentą. Taip pat norime pažymėti, jog renkantis šias duris svarbi ne estetika, bet funkcionalumas, ypač atsparumas ugniai. Būtina atkreipti dėmesį, kokios jų techninės savybės ir ar jos tinka Jūsų pasirinktai patalpai, kadangi jų būna įvairiausių rūšių ir tipų, skirtingo atsparumo rodiklio ir panašiai. 
 
Techninės durys gaminamos iš vieno arba dviejų metalo lakštų sluoksnių. Jų būna dviejų rūšių - vieno sluoksnio ir dviejų. Vieno sluoksnio arba kitaip tariant paprastesnėse duryse nėra garso ir šilumos izoliacijos, todėl jos gali pasirodyti ne tokios patrauklios, kai statomos priešgaisrinės durys katilinėje. Tokiu atveju tiktų dvisluoksnės durys pasižyminčios puikia garso bei šilumos izoliacija. 
 
• Tokių durų pasirinkimas labai platus. Dažnai anksčiau išvardyti pastatai ar patalpos būna standartinės, ypač tos, kurios skirtos bendresniam, ne individualiam naudojimui, kaip pavyzdžiui elektros skydinė. Tokiu atveju durys kainuoja pigiau. Tačiau priešgaisrinės durys neapsiriboja vien standartu. Pagal individualų užsakymą gali būti pagamintos bet kokios tokio tipo durys. Mums tereikės nurodyti specialius išmatavimus. 
 
• Kaip jau minėjome techninės durys yra atsparios karščiui. Tačiau atsparumas taip pat būna įvairus. Renkantis priešgaisrines duris svarbiausia savybė, į kurią reikia atkreipti dėmesį, kiek ilgai ir kokiai temperatūrai esant jos gali būti atsparios. Nors gamintojai siūlo nuo 15 minučių iki 2 valandų (120 min.) ugniai atsparias duris, tačiau galima pasirinkti ir ilgesnio laiko atsparumo. Viskas priklauso nuo aplinkybių. Tai yra, kokios funkcijos pastate durys bus įdėtos. Remiantis Gyvenamųjų pastatų gaisrinės saugos taisyklėmis, garažo ir katilinės priešgaisrinės durys turi atitikti ne mažesnę nei EI 30 atsparumo ugniai klasę. Verta pažymėti ir tai, jog gaminant priešgaisrines duris vyksta bandymai ir suteikiamas sertifikatas, tad baimintis dėl jų saugos nereikia.
 
• Dažniausiai priešgaisrinės durys gaminamos iš plieno ar aliuminio profilių, kartais dedamas ugniai atsparus stiklas, tačiau dažniausiai jos yra aklinos. Tokios šarvuotos durys labai svarbios stabdant ugnies plitimą iš vienos patalpos į kitą. Reikėtų žinoti, kad priešgaisrinėms durims reikalavimus nustato kiekviena šalis individualiai. Lietuvoje tinkamos naudoti tik tokios priešgaisrinės durys, kurios yra sertifikuotos Statybos produkcijos sertifikavimo centre (SPSC) ar Gaisrinių tyrimų centre (GTC). Kartu su preke pardavėjas privalo pateikti SPSC arba GTC galiojantį sertifikatą.